Menu Zamknij

Ogłoszenia Parafialne na X Niedzielę Zwykłą

  1. W tym tygodniu wspominamy: wtorek – św. Barnaby Apostoła, środa – bł. Józefa Pawłowskiego, Czwartek – św. Antoniego z Padwy, piątek – św. Michała Kozela
    Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia.
  2. W najbliższą sobotę na terenie naszej parafii będzie jubileuszowa uroczystość – 200-lecia szkolnictwa w Szańcu. Owe szkolnictwo przez 200 lat to nie tylko Szaniec ale szkoły filialne: w Galowie, Młynach, Skorzowie, Mikułowicach, Zwierzyńcu. Obchody rozpoczną się uroczystą Msza Świętą w naszym Kościele o godz. 13:00. W imieniu dyrektora Szkoły Pana Grzegorza Załęckiego zapraszamy do licznego udziału. Słowo Boże wygłosi Ks. dr. Paweł Ścisłowicz, dyrektor referatu Katechetycznego. Swą obecność zapowiedzieli też Księża Stanisław Lodziński i Ks. Michał Bieroński.
  3. W związku z pracami przy murze cmentarnym proszę o pomoc w wycince krzaków i małych drzew wzdłuż muru. Z tą prośbą tym razem zwracam się do mieszkańców Mikułowic. Proszę zabrać ze sobą piły, siekiery, szpadle oraz ciągnik z przyczepą. Zapraszam na godz. 9:00
  4. W najbliższą Niedzielę będziemy w naszej parafii przeżywać dzień seminaryjny. Przyjedzie do nas przedstawiciel Seminarium Duchownego w Kielcach, który będzie z nami modlił się o powołania i skieruje do nas okolicznościowe słowo. My Seminarium będziemy wspierać modlitwą i ofiarą. Taca będzie przeznaczona na utrzymanie Seminarium Duchownego w Kielcach.
  5. Na cele parafialne (w tym tygodniu) wpłynęły następujące ofiary: Uników, Podgaje, Młyny w sumie 800 zł.
  6. W czwartek o godz. 18:00 zapraszamy na kolejne nabożeństwo Fatimskie
  7. Intencje są zamieszczone w gablocie i na stronie internetowej parafii.