Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne na VI Niedzielę Zwykłą

 1. W tym tygodniu wspominamy: Środa – św. Walentego. Solenizantom i Jubilatom życzymy wszystkiego najlepszego.
 2. Obchodząc dziś międzynarodowy dzień chorego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o naszych chorych, cierpiących i tych którzy ich wspomagają – a dziś szczególnie dajmy wyraz że są oni skarbem Kościoła (jak pisał św. Jan Paweł II) ale i naszymi skarbami.
 3. Najbliższa środa to środa popielcowa, rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Msze Święte wraz z posypaniem głów popiołem o godz. 8:00, 10:00 i 17:00 (jest czas ferii, dzieci i młodzież zapraszamy na Msze przedpołudiowe). Taca w tym dniu jest przeznaczona na pomoc cierpiącym w skutek wojny w strefie Gazy.
  Dzień ten rozpoczyna 40-dniowy okres pokuty i nawrócenia, przygotowujący nas do Świąt Wielkanocnych. Pomocą w dobrym przeżyciu Wielkiego Postu będzie między innymi Droga Krzyżowa która w ten piątek będzie o godz. 16:30 i Gorzkie żale w niedzielę o godz. 14:40 – a nade wszystko w tym roku nie rekolekcje ale Misje Parafialne które rozpoczniemy od II Niedzieli Wielkiego Postu czyli od 25 lutego i będą trwały do 1 marca. Nadal proszę o modlitwę w tej intencji.
  Będziemy także w tygodniu po-misyjnym na Jasnej Górze na nocnym czuwaniu w ramach diecezjalnego czuwania rolników naszej diecezji. W czasie czuwania będzie spotkanie z ministrem rolnictwa w sprawach wsi, a szczególnie teraz wieś Polska, przeżywająca trudny czas potrzebuje modlitwy. Zapisy na wyjazd są w zakrystii (wyjazd w poniedziałek 4 marca o godzinie 13:30).
  W gablocie wywieszony jest szczegółowy program.
  Zachęcamy także do podjęcia postanowień Wielkopostnych.
 4. Intencje w gablocie i na stronie parafialnej.