Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Zwykłą

  1. W tym tygodniu wspominamy: Poniedziałek – św. Agatę dziewicę i męczennicę, Wtorek – św. Męczenników Pawła i Towarzyszy, Sobota – św. Scholastyki. Solenizantom i Jubilatom życzymy wszystkiego najlepszego.
  2. Dziękujemy osobom które wczoraj rozmontowały szopkę i dekorację Bożonarodzeniową. Bardzo proszę by na cmentarzu śmieci, wieńce nie składać tam gdzie kiedyś był ołtarz polowy ale we właściwych pojemnikach.
  3. Przypominamy że 25 lutego rozpoczynamy Misje parafialne, modlitwa w tej intencji w świątyni jest już od dłuższego czasu ale zachęcamy także do modlitwy indywidualnej. Treść modlitwy jest w folderze który jest w każdym domu.
  4. Po zakończeniu Misji organizujemy wyjazd na nocne czuwanie na Jasną Górę z 4 na 5 marca w ramach diecezjalnej pielgrzymki rolników. Od przyszłej niedzieli będziemy zapisywać chętnych na czuwanie. Wyjazd w połowie jest sponsorowany więc koszt tylko 20 zł.
  5. Przewodniczący KEP wzywa ludzi dobrej woli do odpowiedzialności by jednoznacznie opowiedzieli się za życiem. Zaapelował również do członków obu izb Parlamentu i Prezydenta Rzeczypospolitej by „dawali świadectwo prawdziwej troski o życie bezbronne bo nienarodzone”. Nie tylko członek Kościoła ale każdy kierujący się dobrze ukształtowanym sumieniem stoi wobec obowiązku uszanowania ludzkiego życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci.
  6. Intencje w gablocie i na stronie parafialnej.