Menu Zamknij

Ogłoszenia Parafialne na V Niedzielę Wielkiego Postu

  1. W tym tygodniu wspominamy: Poniedziałek – św. Cyryla Biskupa, Wtorek – Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.
  2. W związku z Uroczystością św. Józefa we wtorek na Mszy Świętej o godz. 7:00 odbędzie się uroczyste zawierzenie św. Józefowi osób z naszej parafii oraz z innych.
  3. Przypominamy o możliwości zobaczenia szopek Krakowskich w Domu Kultury w Szańcu.
  4. Episkopat Polski zachęca do włączenia się w Nowennę w intencji Ojczyzny, Zgody Narodowej i Poszanowania Życia Ludzkiego – codziennie do następnego poniedziałku o godz. 21:20 można łączyć się z Jasną Górą (przez Telewizję Trwam) lub samemu odmawiając Ojcze Nasz, Zdrowaś Maryjo, oraz modlitwę za Ojczyznę np. Ks. Piotra Skargi.
  5. W najbliższy piątek Droga Krzyżowa ul. Szańca o godz. 17:00, pół godz. wcześniej Msza Święta; a Krzyż przygotowują i niosą mieszkańcy wszystkich stanów z Nowego Folwarku. Jest też możliwość udziału w Ekstremalnej Nocnej Drodze Krzyżowej z parafii Brata Alberta – Busko-Zdrój.
  6. Przez najbliższy tydzień w naszej diecezji odbywa się peregrynacja Relikwii Rodziny Ulmów. Miejsce peregrynacji to większe ośrodki diecezji, u nas Busko-Zdrój, relikwie będą w parafii św. Brata Alberta z 20-21 marca tj. z środy na czwartek. Szczegółowy program jest wywieszony przed wejściem do Kościoła. O północy jest Msza Święta w intencji rodzin naszego dekanatu. Zachęcamy do nawiedzenia w dogodnej dla siebie godzinie.
  7. Powoli wpływają ofiary na kwiaty o grobu Bożego i Ciemnicy. Z Młyn, Zwierzyńca i Wymysłowa, Skorzowa, Podgaja i Kameduł
  8. Organizujemy pielgrzymkę (samolotową) do Grecji, śladami św. Pawła – termin 4-11 listopad. Szczegóły na stronie internetowej parafii w zakładce „Pielgrzymki”
  9. Intencje są zamieszczone w gablocie i na stronie internetowej parafii.