Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Najświętszej Trójcy

 1. W tym tygodniu wspominamy: wtorek – bł. Stefana Wyszyńskiego, środa – św. Urszuli Ledóchowskiej, czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało), piątek – Nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny, sobota – św. Justyna (dzień dziecka).
  Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia.
 2. Jeszcze dziś w Mikułowicach obok remizy o godz. 18:00 odbędzie się spektakl Teatru 65+ z Busku Zdroju pt.: „Chwalcie łąki umajone”. Na to wydarzenie zaprasza Pani Sołtys nie tylko pobliskich mieszkańców ale również całej parafii. Naprawdę warto.
 3. Najbliższy czwartek to Uroczystość Bożego Ciała – Msze Święte o godz. 8:00, 10:00 i około 12:15 czyli bezpośrednio po procesji a procesja po Mszy Świętej 10 – towej nie będzie Mszy o 15:00. Bardzo proszę by ołtarze na trasie procesji przygotowali:
  I ołtarz Galów, II Słabkowice, III Młyny IV Nowy Folwark.
  Proszę też o przystrojenie okien domów na trasie procesji. Niech te same miejscowości zachowają te ołtarze na zakończenie oktawy Bożego Ciała – więc kwiaty i dekoracje przynieś do kapliczek przy Kościele lub do Kościoła by się je ponownie wykorzystało. Proszę też aby włączyli się jak co roku dzieci sypiące kwiaty, dzieci Komunijne, ministranci. Zapraszam Strażaków, Panie z Kół Gospodyń wiejskich by niosły feretrony i figury. Zapraszam także Rycerzy św. Jana Pawła II i naszą parafialną orkiestrę.
 4. Najbliższa sobota to I sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające NMP o godz. 17:00
 5. W następną niedzielę będzie przed Kościołem zbiórka do puszek na budowę Kościołów naszej diecezji.
 6. W głównym ołtarzu, który jest po renowacji został podświetlony obraz Matki Bożej Wniebowziętej. Na te cele wpływają ofiary ze Słabkowic, Kameduł, Unikowa, Mikułowic i Szańca – w sumie 1250 zł.  
 7. Intencje są zamieszczone w gablocie i na stronie internetowej parafii.