Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne na Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

 1. W tym tygodniu wspominamy: Poniedziałek – Święto Bożej Rodzicielki, Wtorek – św. Bazylego i Grzegorza, Sobota – Uroczystość Objawienia Pańskiego. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.
 2. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca, Msza Święta do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godzinie 16:00, pół godziny wcześniej możliwość skorzystania z Sakramentu Spowiedzi i Pojednania. W sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. Msze Święte na których będzie poświęcenie kredy i kadzidła (młodzież z KSM-u przygotowuje) na każdej Mszy Świętej; o godzinie 12 uroczysta suma po której ulicami Szańca wyruszy Orszak Trzech Króli. Przy budynku domu kultury Trzej Królowie oddadzą pokłon Świętej Rodzinie, którą będą małżonkowie z Galowa. Natomiast w postacie Trzech Króli wcielą się Panowie z Mikułowic, Kameduł i z Szańca. Przed Mszą będą rozdawane korony, jeśli ktoś ma z tamtych lat to proszę przynieść. Proszę też o przygotowanie barwnych stroi przez rodziców dzieci np. aniołów, pastuszków, kolędników. Każdy Król będzie miał swój orszak; do Baltazara dzieci Komunijne z Szańca, do Melchiora dzieci klas 3 i 4 ze Słabkowic, do Kacpra młodsi ministranci i dzieci komunijne z pozostałych szkół (proszę by przyszły 15 minut wcześniej). Liczymy też na pasterzy z żywymi zwierzętami i na orkiestrę, a może i konie które by szły na początku orszaku czyli przed ludźmi. Zapraszamy też Panie z kół gospodyń wiejskich z poszczególnych miejscowości.
 3. Jutro pierwszy dzień Nowego Roku, Msze o 8:00, 10:00, 12:00, 15:00, o godzinie 15 osoby które podjęły się przeżycia 33 dniowych indywidualnych rekolekcji złożą w czasie Mszy Świętej uroczysty akt poświęcenia się Niepokalanemu Sercu Maryi w jedności z sercem Jezusa. Proszę by 15 min przed Mszą Świętą już były przy ołtarzu z długopisem, a ja każdej osobie przekażę do podpisania i powiem o szczegółach ceremonii.
 4. Dziękuję za ofiary złożone przy kolędzie na cele parafialne, mieszkańcom Kameduł, Galowa (pierwsza część ), Mikułowic Wschodnich, Mikułowic z ul. Szkolnej i Starej Wsi.
 5. A oto porządek kolędy na ten tydzień:
  – Wtorek od 9:00 Młyny, pierwszy ksiądz od numeru 1 do 50 a drugi od 151 do 107

  – Środa – Młyny jeden ksiądz od godziny 12, Pomyków i w kierunku szkoły, drugi ksiądz od 14:15 od – Śladkowa w kierunku szkoły
  – Czwartek – od 13 Galów od numeru 1 drugi ksiądz od numeru 58
  – Piątek – od 9 Słabkowice dwóch księży.
 6. Intencje są zamieszczone w gablocie i na stronie internetowej parafii.