Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego

  1. W tym tygodniu wspominamy: poniedziałek – św. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, w środę – św. Rity, w czwartek – św. Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w Piątek NMP Wspomożycielki Wiernych. Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia.
  2. Wczoraj przeżywaliśmy uroczystości dzieci Komunijnych klas III. Dziękuję rodzicom tych dzieci za piękne przygotowanie świątyni i wszystkiego wokół, za dar ołtarza przeznaczony na odnowienie figury Jezusa Dobrego Pasterza w ołtarzu głównym. A nade wszystko za przygotowanie swoich dzieci, bowiem pierwszymi katechetami są zawsze rodzice dający przykład życia chrześcijańskiego. Pielgrzymka dziękczynna będzie w najbliższy piątek o godz. 7:00 na Jasną Górę, a przed nimi biały tydzień.
  3. Jak widzimy od kilku dni mamy już zdjęte rusztowania i pięknie odnowiony główny ołtarz, a dokładnie odnowione ¾ ołtarza. Pozostałe elementy na niższym poziomie i wnęka gdzie jest figura Matki Bożej Szanieckiej będą odnawiane w najbliższym czasie. Ołtarz robi wrażenie – prace zostały solidnie zrobione. Dziękuję za prace elektryczne przy ołtarzu Panu Jarkowi Wojciechowskiemu. Natomiast w najbliższą niedzielę o godz. 12:00 będą przeżywać swoją rocznicę I Komunii Świętej. Ich przygotowanie będzie w środę o godz. 17:00 a spowiedź w czwartek także o 17:00.
  4. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała, już wcześniej proszę o przygotowanie ołtarza, następujące miejscowości: 1 ołtarz Galów, II Słabkowice, III Młyny, IV Nowy Folwark (ostatnio te miejscowości przygotowywały w 2018 roku).
  5. Jutro drugi dzień Zielonych Świątek czyli Matki Kościoła, Mszy Święte o godz. 8:00, 10:00 i 18:00.
    O godz. 8:00 Msza Święta dziękczynno-błagalna z prośbą o Boże błogosławieństwo w pracach polowych i właściwą pogodę dla mieszkańców Szańca, Nowego Folwarku i Galowa. Drugi kapłan za mieszkańców Podgaja, Unikowa i Skorzowa. O 10:00 z mieszkańców Młyn, Pomykowa, Słabkowic i Elżbiecina, drugi kapłan za mieszkańców Kameduł, Mikułowic i Zwierzyńca.
  1. W Boże Ciało jest możliwość wyjazdu do Rzeszowa na koncert Jednego serca, jednego Ducha. Wyjazd około godz. 15:00. Zapisy u Ks. Grzegorza.
  2. Intencje są zamieszczone w gablocie i na stronie internetowej parafii.