Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Wniebowstąpienia Chrystusa Pana

  1. W tym tygodniu wspominamy: poniedziałek – Wspomnienie N.M.P. z Fatimy, wtorek – św. Macieja apostoła, czwartek – św. Andrzeja Boboli. Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia.
  2. W najbliższą środę na Jasnej Górze diecezjalni duszpasterze rolników z całej Polski w Uroczystym Akcie zawierzą polskich rolników i ludzi wsi Matce Bożej Jasnogórskiej. Zachęcam by włączyć się w tą modlitwę o godz. 21 w czasie Apelu Jasnogórskiego. Natomiast na 23 maja organizowana jest pielgrzymka do Częstochowy na nocne Ogólnopolskie czuwanie wspólnot Margaretkowych – wyjazd o godz. 17:00 (23.05 czwartek). Powrót około godz. 6:00 rano. Zapisy w zakrystii lub u Pani Jolanty Czechowskiej. Koszt około 50 zł.
  3. Jutro odbędzie się bezpośrednie przygotowanie do I Komunii Świętej – spotkanie o godz. 16:30, a dzieci które czytają podziękowania proszę by przyszły już o godz. 16:00 z pięknie opanowanym tekstem. Ich pierwsza spowiedź odbędzie się w czwartek o godz. 16:30, ale także spowiedź ich rodziców i rodziny. Od czwartku sprzątanie Kościoła i wszystkiego wokół choć już czterech ojców pięknie podcięło tuje. Uroczysta Msza Święta w sobotę o godz. 12:00.
  4. Jutro nabożeństwo Fatimskie po zbiorowej Mszy za zmarłych. Ufam, że od tego dnia zacznie chodzić więcej osób na nabożeństwa majowe; jak wracałem w piątek z odpustu ku czci św. Izydora z Łosienia (za Kielcami) widziałem na przestrzeni kilku parafii liczne grupy osób śpiewające pod figurami i pomyślałem sobie z wdzięcznością o tych osobach które u ans gromadzą się w Mikułowicach, Unikowie, Słabkowicach, Zwierzyńcu czy w Młynach ale też ze smutkiem że tak mało osób przychodzi na majówkę do Kościoła z samego Szańca. Bardzo was proszę by Maryja nie była w tych następnych dniach maja osamotniona. Zapraszam nie tylko z Szańca ale z tych miejscowości gdzie pod figurami się nie śpiewa.
  5. Na bocznym ołtarzu jest wystawiona odrestaurowana figura Jezusa dobrego pasterza która w czwartek będzie zamontowana na najwyższym poziomie ołtarza.
  6. Intencje są zamieszczone w gablocie i na stronie internetowej parafii.