Menu Zamknij

Ogłoszenia Parafialne na IX Niedzielę Zwykłą

  1. W tym tygodniu wspominamy: poniedziałek – św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy, środa – św. Bonifacego, piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, sobota Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia.
  2. Bardzo dziękuję za liczny udział w procesji Bożego Ciała. Dziękuję Kołom Gospodyń Wiejskich, ministrantom, dzieciom sypiącym kwiaty, Strażakom, Rycerzom Jana Pawła II, Orkiestrze – a nade wszystko tym którzy przygotowali piękne ołtarze o tematyce Eucharystycznej na trasie procesji a więc mieszkańcom Galowa, Słabkowic, Młyn, Nowego Folwarku.
  3. Zapraszamy codziennie na procesje wokół Kościoła i Msze Świętą o godz. 18:00, a szczególnie na zakończenie Oktawy Bożego Ciała czyli w czwartek. Proszę by ołtarze przygotowali mieszkańcy tych samych miejscowości co w Boże Ciało, ale proszę tylko przygotować stolik i tło które było w Bożym Ciele – kwiaty są w Kościele. Zdjęcia do obejrzenia na stronie internetowej parafii.
  4. Zakończenie Oktawy Bożego Ciała to też I Czwartek miesiąca, Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o powołania o godz. 17:00. Msza Święta w I piątek miesiąca o godz. 18:00, pół godz. wcześniej spowiedź.
  5. Wokół Kościoła we wnękach muru zostały wyrzeźbione wszystkie figury świętych a we wjeździe na plebanię staneła figura św. Marka Ewangelisty, można śmiało wejść na podwórko plebańskie i zobaczyć.
  6. Dziś przed Kościołem będzie zbiórka do puszek na wsparcie budujących się Kościołów w naszej Diecezji. A na nasze renowacje Ołtarza i Krzyża wpływają kolejne ofiary z Kameduł, Skorzowa, Unikowa i Buska-Zdroju w sumie 1200 zł.
  7. Zachęcamy chłopców klas III którzy przyjęli I Komunię Świętą do zgłaszania się przy posłudze Ministranta, a rodziców prosimy aby pomogli w podjęciu decyzji w pełnieniu zaszczytnej posługi przy Ołtarzu.
  8. Dziś w Mikułowicach organizowany jest Strażacki Dzień Dziecka. Organizatorzy zapraszają na dmuchańce i piknik już od południa.
  9. Intencje są zamieszczone w gablocie i na stronie internetowej parafii.