Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Wielkiego Postu

  1. W tym tygodniu wspominamy: Sobota – św. Jadwiga Królowa. Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia.
  2. Bardzo dziękuję wszystkim osobą które brały udział w pielgrzymce na Jasnej Górze i w nocnym czuwaniu była to grupa 55 osób. Szczególnie dziękuję prowadzącym nocne czuwanie a więc grupie Margaretek i Kołom Wiejskim z Unikowa. Zdjęcia z Apelu można zobaczyć na stronie internetowej parafii a w aktualnościach filmik z przebiegu Apelu. Msza Święta w intencji tych pielgrzymów będzie sprawowana w przyszłą Niedzielę o godzinie 10:00.
  3. Tradycyjnie proszę Sołtysów z poszczególnych miejscowości o zorganizowanie zbiórki na kwiaty do Grobu Bożego.
  4. Droga Krzyżowa od przyszłego piątku o godz. 17:00 czyli najpierw Msza Święta o godz. 16:30 a potem Droga Krzyżowa. Tradycyjnie Droga Krzyżowa ulicami Szańca odbędzie się w piątek przed Niedzielą Palmową, także o 17:00. A tym razem przygotowują i niosą Krzyż mieszkańcy Nowego Folwarku.
  5. Dziś o godz. 16:00 w Domu Kultury w Szańcu odbędzie się wernisaż wystawy Szopek Krakowskich. Tym razem są to przepiękne Szopki które były na wystawie w tym i przeszłym roku. Wystawa będzie czynna bardzo krótko bo do 19 kwietnia – od wtorku do soboty w godzinach 15:00-19:00 a w Niedzielę od godz. 11:00 do 16:00. Kurator wystawy to kustosz Muzeum w Krakowie Małgorzata Niechaj.
  6. Przed Kościołem będziemy mogli nabyć czekoladowe baranki na stół wielkanocny. Nabywając go wspieramy biedne dzieci które wyjeżdżają na kolonie wakacyjne. Caritas proponuje równowartość obiadu dla dziecka 8-9 zł.
  7. W najbliższy wtorek swoje imieniny obchodzi nasz Wikariusz Ks. Grzegorz. Zapraszam na Mszę Świętą w Jego intencji o godz. 18:00. Proszę by szczególnie nie zbrakło Ministrantów, KSM-emu i innych grup parafialnych, oraz dzieci które uczy. Wszystkich zapraszamy.
  8. Intencje i ogłoszenia na stronie parafialnej i gablocie.