Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Zwykłą

 1. W tym tygodniu wspominamy – Poniedziałek – św. Wincentego, Środa – św. Tymoteusza i Tytusa, Czwartek – Święto Nawrócenie Świętego Pawła Apostoła. Solenizantom i Jubilatom oraz babciom i dziadkom życzymy wszystkiego najlepszego.
 2. Dzisiejsza Niedziela w sposób szczególny proklamuje Słowo Boże. Niech ta Niedziela jeszcze bardziej zachęci nas do sięgania po Biblię, w ten list Boga który jest skierowany do człowieka – do ciebie i do mnie. Postarajmy się szczególnie dziś otworzyć na chybił trafił Pismo Święte i przeczytać choć jeden akapit (co Bóg chce dziś do mnie powiedzieć).
 3. Słowo Boże, jest przekazywane nie tylko przez czytanie ale także obrazy, teraz jednym z tych czytelnych obrazów jest nasza ruchoma szopka ale okazuje się, że wiele osób będących w Kościele w każdą niedzielę z tego przekazu nie korzysta. Bardzo proszę by docenić wysiłek zakupu i przygotowania aranżacji tego wyjątkowego obrazu, a nade wszystko by się pomodlić przy żłóbku. Szopka będzie czynna do drugiego lutego.
 4. Po ostatniej Mszy drugiego lutego czyli w Uroczystość Matki Bożej Gromnicznej odbędzie się w Kościele wieczór kolęd. Niech ten ostatni dzień kolędowania włączą się koła gospodyń, małe dzieci dla których przewidziane są nagrody a także starsze osoby które by chciały zaprezentować swój talent. Proszę by chętne osoby czy grupy do najbliższej soboty zgłosiły swój udział.
 5. W tym tygodniu przywieziono zabytkowy pozłacany krzyż z fundacji Bp. Łosińskiego, który jest naszą własnością. Był on wystawiany w Krakowie na Wawelu i przez kilka miesięcy obejrzało go ponad 90 tys. osób. Krzyż stoi na bocznym ołtarzu – przed umieszczeniem go w muzeum parafialnym można go obejrzeć, wokół niego są sceny obrazujące drogę krzyżową.
 6. W tym tygodniu na cele parafialne wpłynęły następujące ofiary: Nowy Folwark, Włodarka, Szaniec i Mikułowice. Dziękujemy za ofiarność i zrozumienie.
 7. Oto porządek kolędy na ten tydzień:
  – Poniedziałek od 9:00 Podgaje Kozina, od godz. 14:00 drugi Ks. ul. Floriańska (od cmentarza)
  – Wtorek od 14:30 Podkamienica od rodziny Justyniarskich
  Ci którzy nie mogli przyjąć w oznaczonym terminie to proszę zgłosił, my podjedziemy w środę albo w czwartek.
 1. W przyszłą Niedzielę sprawozdanie z działań duszpasterskich i materialnych za rok 2023 oraz zamierzenia i plany na rok 2024. Przyszła Niedziela to również ostatnia Niedziela miesiąca, taca będzie przeznaczona na ogrzewanie Kościoła.
 2. Zmarł Krzysztof Bucki z Nowego Folwarku lat 64. Pogrzeb we wtorek o godzinie 13:00.
 3. Intencje w gablocie i na stronie parafialnej.

U boku każdego z wierzących stoi anioł, obrońca i pasterz prowadzący
do życia

-św. Bazyli Wielki-