Menu Zamknij

Ogłoszenia Parafialne na III Niedzielę Wielkiego Postu

 1. W tym tygodniu wspominamy: Poniedziałek – św. Kazimierza, Czwartek – św. Perpetuy i Felicyty. Solenizantom i Jubilatom oraz wszystkim Kobietom z racji ich święta składamy najlepsze życzenia.
 2. Dziękuję za piękne zaangażowanie w nasze Misje Parafialne, byłem mile zaskoczony licznym udziałem, nawet na Apel Jasnogórski przychodziło około 200 osób zwłaszcza że to godzina późno wieczorna. Byliśmy też u chorych w domach, gdyby ktoś zmarł w ciągu tego roku a kapłani zawsze wpisują w księgę czy był zaopatrzony sakramentami to proszę się nie tłumaczyć, że zmarły nie przyjął sakramentów bo mogliśmy być u każdego chorego, czy starszej osoby którzy nie mogli być w czasie Misji w Kościele. Szkoda że obok wielu domów w czasie Misji przyjeżdżaliśmy nie wstępując do domów, bo nikt nie zgłosił chorego: „Nie zamykajmy serc, zbawienia nadszedł czas gdy Chrystus puka w drzwi może ostatni raz
 3. Nie mniej wszystkim którzy do tego czasu podeszli z sercem i odpowiedzialnością za swoje relacje z Bogiem bardzo dziękuję. Zdjęcia dostępne są w zakładce Galeria
 4. Dziękuję też za wszystkie produkty żywnościowe (czasem musiałem odmówić kolejnego placka za co też przepraszam).
 5. Bardzo dziękuję Arkadiuszowi Serwinowi z Nowego Folwarku za wykonanie i ofiarowanie pięknego dębowego Misyjnego Krzyża – Bóg zapłać.
 6. Jutro o godzinie 13:00 wyjeżdżamy na dziękczynną pielgrzymkę za czas Misji na Jasną Górę, jednocześnie odbędzie się nocne czuwanie z Diecezji Kieleckiej, które poprowadzą nasi parafianie (grupa Margaretek i Koło Gospodyń wiejskiej z Unikowa) warto zaznaczyć że powyższe Koło było zaproszone na spotkanie z Panią Prezydentową w Belwederze. Czuwanie nie będzie transmitowane ale Apel Jasnogórski tak, zarówno przez Telewizję Trwam jak i Radio Maryja – Ks. Proboszcz najprawdopodobniej będzie prowadził Apel – zachęcam by włączyć się w te modlitwy za rolników.
 7. W dzisiejszej „Niedzieli” jest artykuł na całą stronę o zabytkowym krzyżu z XVI wieku z naszego Kościoła, który był na wystawie na Wawelu, obejrzało go ponad 90 tys. osób. Jest też zdjęcie z naszego Muzeum Parafialnego.
 8. Od dziś można nabyć czekoladowe baranki, na stół Wielkanocny (nabywając go wspieramy dzieci z biednych rodzin które wyjeżdżają na wakacyjne kolonie. Caritas proponuje 8 zł na obiad dla dziecka – dziś są w zakrystii, a od przyszłej Niedzieli przed Kościołem.
 9. Najbliższy czwartek to pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 16:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i rozpocznie się Nowenna do św. Ojca Pio za Kapłanów. O 17:00 Msza święta w intencji powołań i Kapłanów objętych modlitwą Margaretkową.
 10. W piątek o 16:30 – Droga Krzyżowa.
 11. Intencje i ogłoszenia na stronie parafialnej i w gablocie.