Menu Zamknij

Ogłoszenia Parafialne na III Niedzielę Wielkanocną

  1. W tym tygodniu nie wspominamy żadnego świętego ale wszystkim Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia.
  2. Rodzice dzieci klas III, w środę w Domu Kultury odbierają stroje komunijne między 17:30 a 19:00. Szczegóły na stronie parafialnej w zakładce „I Komunia”. Natomiast w przyszłą Niedzielę o godz. 15:00 będzie spotkanie dla rodziców w związku z organizacją I Komunii Świętej.
  3. Ksiądz Grzegorz jako opiekun duchowy grupy wybiera się na pielgrzymkę do Medjugorii w dniach od 31.lipca do 09 sierpnia. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie, na stronie internetowej w zakładce “Pielgrzymki” oraz u Księdza Grzegorza.
  4. W najbliższy piątek odbędzie się pielgrzymka na nocne czuwanie w intencji kapłanów i powołań do Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach. Koszt 50 zł., zbiórka przy Kościele o godz. 18:30, powrót około drugiej w nocy. Zachęcamy nie tylko Margaretki ale innych chętnych, zapisy w zakrystii lub u Pani Joli.
  5. W związku z rozpoczynającym się tygodniem biblijnym zachęcam aby najlepiej od razu dziś ale i w pozostałe dni sięgnąć do Biblii czyli listu Boga do mnie, jeśli ktoś dla mnie jest ważny – listy od Niego czytam i do nich wracam rozważając co autor chciał przekazać między wierszami; można na telefon zainstalować sobie bezpłatną aplikację Pismo Święte, lub sięgnąć do licznych komentarzy. Zachęcam także do włączenia się w nasz Krąg Biblijny, którego spotkania odbywają się w ostatni piątek miesiąca o godz. 19:00. Przed filarem w Kościele można zabrać cytat z Pisma Świętego do osobistego rozważania.
  6. Intencje są zamieszczone w gablocie i na stronie internetowej parafii.
  7. Komunikat Księdza Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego.

Drodzy Wierni i Duszpasterze diecezji kieleckiej!

Papież Franciszek w encyklice Laudato si proponuje „zatrzymać się na chwilę, by zastanowić się, co dzieje się w naszym wspólnym domu” (Laudato si, 17). Naszym wspólnym Domem jest rodzina, parafia, miasto, wioska, a w sensie szerokim cała Polska – nasza Ojczyzna. Dlatego w klimacie walki „dobra ze złem”, bardzo proszę o modlitwę o poszanowanie ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci i o ducha obywatelskiego wyrażającego się w trosce o to, kto zarządza naszym Domem, naszymi miastami i gminami. Podejmujmy więc właściwe decyzje, nie tylko w roku wyborów samorządowych, ale w każdych, innych okolicznościach, aby nasz Dom był ewangelicznie dobry, pełen szacunku do wszystkich jego mieszkańców i otwarty na wielki Boży dar jakim jest życie.

                                                                                                                    Wasz Biskup

                                                                                                         † JAN PIOTROWSKI