Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Adwentu

  1. W tym tygodniu nie wspominamy żadnego ze świętych, ale wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.
  2. Powoli kończymy Adwent, dlatego na Roratach będziemy śpiewać Nowennę do Dzieciątka Jezus. Roraty o godzinie 16:00, natomiast we wtorek o godzinie 7:00. Tegoroczna Wigilia wypada w Niedzielę, dlatego nie będzie Mszy Świętej o godzinie 15:00. Natomiast Msza Święta w intencji zmarłych, którzy odeszli do wieczności w ciągu tego roku o godzinie 12:00. Proszę by przed rozpoczęciem Mszy Świętej zaświecić świece dziękczynne, które znajdą się przed ołtarzem głównym na dziękczynnym świeczniku. Świece zapalamy w intencji zmarłych. Do Wigilii będziemy służyć w konfesjonale z Sakramentalną Spowiedzią.
  3. Od jutra rozpoczyna się przygotowanie dekoracji świątecznych, a więc choinek, szopki. W tym roku będą dodatkowe postacie w ruchomej szopce, której scenerię jak w ubiegłym roku będzie przygotowywała grupa z Unikowa.
  4. Opłatki na stół Wigilijny zostały już rozniesione. Pan Organista bardzo dziękuje za życzliwe przyjęcie i złożone ofiary za Jego całoroczną posługę. Jeśli ktoś był nieobecny to opłatek można odebrać w zakrystii.
  5. Przed Kościołem będzie można jeszcze nabyć świece Caritas, jak również przedświąteczną Niedzielę, w której jest artykuł wraz ze zdjęciem ukazującym przygotowanie się do Świąt w naszej parafii. W artykule ks. Proboszcz opowiada o ruchomej szopce i jej postaciach. Zachęcamy aby nabyć egzemplarz jako świąteczną pamiątkę.
  6. Końcowym etapem przygotowania naszej Parafii do Świat będzie gruntowniejsze sprzątanie Kościoła. Zapraszamy kolejną grupę z Mikułowic (kol. Zachodnia) nr 292-392 na godz. 9:00.
  7. Na cele parafialne czyli renowację głównego ołtarza w tym tygodniu wpłynęły ofiary o sumie 1750 zł. Za wszelkie dary serdecznie dziękujemy.
  8. Parę dni temu została wyrzeźbiona w kamieniu kolejna figura wokół muru Kościoła – tym razem św. Izydora patrona rolników (koszt 7,5 tys zł.)
  9. Intencje są zamieszczone w gablocie i na stronie internetowej parafii. 

“Bożej miłości nie zabraknie w waszej duszy, jeżeli nie zaniedbacie modlitwy”
– św. Ojciec Pio –