Menu Zamknij

Ogłoszenia Parafialne na II Niedzielę Wielkiego Postu

  1. W tym tygodniu wspominamy: Wtorek – św. Grzegorza opata. Solenizantom i Jubilatom życzymy wszystkiego najlepszego.
  2. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. Msza Święta o godz. 17:00, jednocześnie kończąca Misje, dzieci które obchodzą I Piątki miesiąca prosimy by do spowiedzi przystąpiły w dzień wcześniej czyli w dzień parafialnej spowiedzi. W I Sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 16:00 a o 17:00 Msza Święta wynagradzająca Matki Bożej za wszelkie zelżywości i zniewagi.
  3. Od dziś do Piątku przeżywamy wyjątkowy czas – bo czas naszych Misji Parafialnych, które prowadzą Ojcowie Redemptoryści z Gdańska, zróbmy wszystko aby mieli do kogo mówić, by nawzajem sobie pomagać w dotarciu do świątyni, sąsiad niech proponuje podwiezienie sąsiadom; z Młyn codziennie będzie autobus więc niech wszyscy emeryci i niepracujący do południa przyjadą na godz. 9:00. Uczniowie Szkół Podstawowych będą w świątyni od 10:45 a wszyscy pracujący mają swą Mszę z nauką o godz. 17:00. Natomiast o 20:30 zapraszamy na Apel Jasnogórski – szczegółowy program jest w każdym domu i na stronie internetowej parafii w zakładce aktualności i pod tymi ogłoszeniami.
  4. Dzieci klas 3 w czwartek o 17:00 będą miały poświęcone książeczki (Ksiądz Grzegorz zakupił), a po tym spotkanie z rodzicami.
  5. Ksiądz Biskup Leszek Leszkowski wraz z Diecezjalnymi Duszpasterzami Rolników, wystosowali słowo wspierające strajkujących rolników.
                                      Oświadczenie Duszpasterzy Rolników

„Duszpasterze Rolników zebrani na corocznych rekolekcjach w Konstancinie-Jeziornej pod Warszawą wyrażają swoje poparcie dla protestujących rolników w Polsce. Jest to protest w słusznej sprawie i dotyczy przyszłości naszej Ojczyzny. Nie możemy pozostać obojętni na dramaty rolników, którzy bardzo często stoją na granicy całkowitego bankructwa i utraty dorobku  własnej ciężkiej pracy i wielu pokoleń swoich przodków. Wspieramy modlitwą Wszystkich Rolników. Jesteśmy z Wami. Rozumiemy Waszą determinację z jaką walczycie nie tylko o byt swoich rodzin ale także  o suwerenność naszej Ojczyzny i przyszłość rolnictwa w Polsce. Nie zgadzamy się na powierzchowne traktowanie problemów z jakimi borykają się rolnicy. Wszystkich prosimy o wyrozumiałość dla protestujących rolników i cierpliwe znoszenie niedogodności związanych z tymi protestami. Ich działania mają na uwadze dobro wspólne nas wszystkich. Niech światło Ducha Świętego oświeca wszystkich, którzy z dobrą wolą chcą szukać rozwiązań trudnych problemów dotykających boleśnie rolników”

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa uruchamia pomoc dla uprawiających kukurydzę na ziarno – można się zgłosić do 29 lutego.

  1. Intencje w gablocie i na stronie parafialnej.