Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne II Niedziela zwykła 16.01

  1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: poniedziałek – św. Antoniego; środa – św. Józefa Sebastiana Pelczara; sobota św. Agnieszkę. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia oraz babciom i dziadkom z okazji ich święta składamy najserdeczniejsze życzenia.
  2. Od wtorku rozpoczyna się tydzień modlitw o jedność chrześcijan. Zapraszamy na modlitwę na Msze o godz. 7.00.
  3. Jutro kończymy Msze Święte kolędowe, na godz. 17.00 zapraszamy mieszkańców Elżbiecina. W przyszłą niedziele podsumuje czas kolędowy i rok 2021 na polu duszpasterskim i materialnym oraz nakreślę plany na ten rok.
    Bardzo dziękuję kolejnym miejscowościom za liczną obecność na Mszach Świętych kolędowych, a sołtysom za informowanie i mobilizację. Dziękujemy także za złożone na cele parafialne ofiary (prace, które wykonaliśmy w ubiegłym roku) i kolędę. Ofiarę złożyli mieszkańcy Unikowa, Słabkowic, Skorzowa, Podgaja i Koziny, Szańca, Nowego Folwarku i Włodarki. Dziękujemy za zrozumienie.
  4. Na temat naszego sposobu kolędowania pojawił się w dzisiejszej niedzieli artykuł pt. “Błogosławiony kolędy czas”. Jest to dość szczegółowy opis naszego spotkania kolędowego, począwszy od wyjścia z parkingu… Wraz z artykułem jest duże zdjęcie. Zachęcamy do nabywania.
  5. W grudniu było wyjątkowo dużo pogrzebów. Bardzo prosimy, aby naturalne wieńce wynosić obok betonowego śmietnika za groby dziecięce. Dbajmy o porządek na cmentarzu i dziękuję za zrozumienie.
  6. Intencje mszalne na najbliższy tydzień znajdziemy w gablocie przy kościele i w zakładce intencje na stronie internetowej naszej parafii.