Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne II Niedziela po Bożym Narodzeniu

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: poniedziałek – Najświętsze Imię Jezus; czwartek – Uroczystość Objawienia Pańskiego (3 króli); piątek – św. Rajmunda; Solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia!
 2. W czwartek będziemy obchodzić Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze Święte o 8, 10, 12 i 15. W tym roku w związku z pandemią nie będzie Orszaku Trzech Króli. Taca przeznaczona będzie na cele misyjne.
  Na każdej Mszy Świętej poświęcenie kredy i kadzidła, które będzie też można nabyć przed kościołem (przygotowane przez Młodzież z KSM), ofiary będą przeznaczone na ich działalność.
  Ten czwartek to jednocześnie I czwartek miesiąca. O godz. 14.15 nabożeństwo pierwszo-czwartkowe, a później Msza Święta w intencji kapłanów i powołań.
 3. W pierwszy piątek miesiąca Msza Św. o godz. 16.00. Pół godziny wcześniej możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.
 4. Jak wspominaliśmy w Święta nie idziemy tak jak zwykle z wizytą duszpasterską, ale kolęda będzie w kościele, czyli zapraszamy konkretną miejscowość na Msze Świętą w intencji tych rodzin i w intencji zmarłych z danej miejscowości – początek spotkania o godz. 17.00.
  Na Mszy Świętej przedstawiciel rodziny zapali świeczkę na wystawionym świeczniku dziękczynnym, przy ołtarzu będzie specjalne błogosławieństwo rodziny, które otrzyma jej przedstawiciel, proszę, by każda rodzina przyniosła buteleczkę (z ubiegłego roku) z wodą, którą poświęcimy. Otrzymamy także pamiątkowy obrazek, a dzieci cukierki i figurkę nowo narodzonego Jezusa. Jeśli ktoś będzie chciał złożyć ofiarę na cele parafialne, a w tym roku wykonaliśmy pracę za ponad 163 tys. zł. to może to uczynić podając w kopercie, lub przesyłając na konto parafialne, jeśli ktoś chce złożyć ofiarę kolędową, to proszę to na kopercie zaznaczyć. Byłoby pięknie, by osoby mające samochody zaproponowały podwiezienie osobom starszym, lub też, aby zorganizowano busa z danej miejscowości. Przypominamy kolejność:

  3 stycznia (pon) 1700 – Kameduły;
  4 stycznia (wt) 1700 – Zwierzyniec i Wymysłów;
  5 stycznia (śr) 1700 – Młyny i Pomyków;
  7 stycznia (pt) 1700 – Galów;
  8 stycznia (sobota)Mikułowice:  pierwsza grupa o godz. 16.00 (ulica główna od stacji Bp w kierunku Nowego Folwarku); druga grupa o godz. 17.00 (Mikułowice Wschodnie, ul. Szkolna i Stara Wieś).
  10 stycznia (pn) 1700 –Uników;
  11 stycznia (wt) 1700 –Słabkowice;
  12 stycznia (śr) 1700 –Skorzów;
  13 stycznia (czw) 1700 –Podgaje Kozina;
  14 stycznia (pt) 1700 – Szaniec
  15 stycznia (sob) 1700 – Nowy Folwark i Włodarka
  17 styczeń (pon) 1700 Elżbiecin
  Bardzo proszę, by na tej Mszy Świętej byli choć przedstawiciele z każdej rodziny. Będzie też możliwość wizyty księży na wyraźne zaproszenie konkretnej rodziny, lub też rodziny, która chce poświęcić nowo wybudowany dom, by Boże błogosławieństwo było ich udziałem. Zgłoszenia w zakrystii lub telefonicznie, umówimy się na taki termin i godzinę, kiedy będzie danej rodzinie pasowało (w reżimie sanitarnym).

  Jeśli chodzi o plan prac na przyszły rok, to decyzję szczegółową podejmę po kolędzie, ale pragnę zaznaczyć, że jest plan związany z odrestaurowaniem ambony. Bardzo dziękuję za zrozumienie! Ufam, że i w tym trudnym dla wszystkich czasie staniemy na wysokości zadania.
 5. W ubiegłym tygodniu na cele parafialne ofiarę złożyło 5 rodzin w wysokości 700 zł. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy. Tradycyjne ofiary, które są składane przy kolędzie będę podawał ogólnie z całej miejscowości. Za każdy dar serca bardzo dziękuję!
 6. Intencje mszalne znajdziemy w gablocie przy kościele oraz w zakładce intencje na naszej stronie parafialnej!