Menu Zamknij

Ogłoszenia na Niedzielę Palmową

1. Bardzo dziękuję Kołom GW za przygotowanie pięknych palm które stoją przy ołtarzu. Są to palmy z Unikowa i ze Słabkowic. Dziękuję kolejnym miejscowościom za złożenie ofiary na kwiaty do Ciemnicy i Grobu Pańskiego – z Unikowa, Galowa, Mikułowic, Szańca
2. Zostały zakończone prace konserwatorskie przy zabytkowym XV –wiecznym Krzyżu który wisiał w kaplicy cmentarnej, we wtorek zostanie zamontowany w Kościele na jednej ze ścian – czyli po latach wróci tu gdzie było jego pierwotne miejsce.
3. Na sobotę proszę kolejną grupę do posprzątania Kościoła na czas świąt, tym razem rozpoczynamy od następnej miejscowości czyli Nowego Folwarku od numeru 6 do 22. Do sprzątania zapraszam po poświęceniu pokarmów czyli o godz. 12:15.
4. W ubiegłą Niedzielę ogłosiłem, że organizujemy pielgrzymkę samolotową do Grecji od 4 do 11 listopada. Okazało się, że już tego samego dnia wszystkie miejsca czyli 40 zostały zajęte. Jest jeszcze lista rezerwowa na którą wpisało się już 15 osób. Te 15 osób będzie mogło pojechać jeśli dopisze się jeszcze 10 osób ponieważ wtedy stworzymy oddzielną II grupę, na ten sam termin. Ci którzy są w pierwszej 40-stce proszę by do 15 kwietnia wpłacili na konto biura podróży „AdAstra” zaliczkę 1000 zł, lub ewentualnie do mnie.
5. A teraz podam porządek obchodów najważniejszych wydarzeń w Roku liturgicznym związanych z Meką Śmiercią i Zmartwychwstaniem Chrystusa:

Wielki czwartek – Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00; Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.
Wielki piątek – Droga krzyżowa i liturgia Wielkiego Piątku o godz. 17.00; po liturgii Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie do godz. 23.00. Do Adoracji zachęcamy wszystkich wiernych z poszczególnych wiosek, a także dzieci i ministrantów. Młodzież prowadzi Adorację od godz. 20.30 a Margaretki z grupą z Unikowa od godz. 21.30. Zapraszamy do Adoracji również Straż Pożarną. Obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
Wielka sobota – Poświęcenie pokarmów o godz. 9.00; 10.00; 11.00; 12.00; Adoracja Najświętszego Sakramentu od 8.40 do 12.15, a później od godziny 17.30.
Liturgia Wigilii Paschalnej – Rozpocznie się o godz. 18.00. Początek odbędzie się u wejścia do świątyni (poświęcenie ognia). W czasie Liturgii będzie odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych (przynosimy świece).
Niedziela Zmartwychwstania – Rezurekcja o godzinie 6.00 – zapraszamy wszystkie jednostki Straży Pożarnej z całej parafii i orkiestrę; Później Msze św. o godz. 10.00; 12.00 i o 15.00.
Poniedziałek w oktawie Wielkanocy – Msze św. o godz. 8.00; 10.00; 12.00; 15.00.

6. Przed Kościołem pojawiły się nowe drewniane donice w którym są już kwiaty i ławka, dziękuję za tę bezinteresowną pracą Arkowi Serwinowi z Nowego Folwarku i Pani Krysi Krakowiak która przez wiele lat dba aby kwiaty sezonowo się zmieniały.
7. Niedziela Zmartwychwstania to jednocześnie ostatnia Niedziela miesiąca, taca w tym dniu będzie przeznaczona na ogrzewanie Kościoła.
8. Intencje są zamieszczone w gablocie i na stronie internetowej parafii.