Ogłoszenia Parafialne na XXVII Niedzielę Zwykłą

1. W tym tygodniu wspominamy, poniedziałek – Matki Bożej Różańcowej, środa – bł. Wincentego Kadłubka.
    Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia.
  2. Jak zapowiadałem tydzień temu, dziś przed Kościołem zbieramy ofiary do puszek dla Seminarium Duchownego w Kielcach – zamiast corocznej zbiórki płodów. Oczywiście nadal jest możliwość dla tych którzy by chcieli złożyć owoce sadu czy miodu do Seminarium. Za każdy dar z serca dziękujemy.
  3. Jeśli mówimy o płodach ziemi to na plebańskim polu też rosną plony ale ze względów wiekowych i zdrowotnych (użytkowników tych ziem) dwie działki będą wonne. Dlatego też proszę o zgłaszanie się tych chętnych do jej uprawy. Jedna mała działka to tuż za Hostelem, czyli byłym wikariatem, a druga znajduje się za ogrodzeniem przy ul. Jesionowej. Ziemia bardzo dobra a opłaty symboliczne.
  4. Od przyszłej Niedzieli będziemy przyjmować na wypominki roczne, półroczne, jednorazowe. Przy zapisywaniu proszę podać informację przed którą Mszą Świętą mają być wyczytane.
  5. W przyszłą Niedzielę będziemy obchodzić kolejny Dzień Papieski w czasie którego budujemy żyw Pomnik św. Jana Pawła II – poprzez wsparcie bardzo zdolnej a biednej młodzieży z terenów wiejskich. Przed Kościołem będzie można złożyć ofiary na ten cel a także zakupić papieskie kremówki. Dochód będzie przeznaczony na działania KSM-u i ministrantów.
  6. W zakrystii są do nabycia książkowe kalendarze rolnicze, gdzie jest m.in. kalendarz wysiewów wg. faz księżyca.
  7. Na placu kościelnym przy dzwonnicy został zamontowany pięknie odrestaurowany zabytkowy nagrobek z 1837 roku z napisem:
    Franciszkowi Lubowidzkiemu. Zmarły w Strojnowie dn. 10 maja 1837. Złożonego tu zgodnie z wolą i życzeniem Jego. Przywiązana żona w dowód szacunku swego i wdzięczności za miłe acz krótkie z sobą pozycie pomnik ten wznoszę. Żył lat 41
    Prace zostały sfinalizowane dzięki zaangażowaniu Stowarzyszenia Miłośników Szańca, to oni wystąpili o dotację do Konserwatora Zabytków. Koszty pracy to około 50 tys. zł.
  1. Natomiast na cmentarzu został zrobiony dodatkowy wjazd, tam gdzie będzie dodatkowa brama wjazdowa. Na razie została wyłożona kamieniem ale będzie tam położona kostka. Dziękuje za pracę wykonaną Panu Andrzejowi Kaszowiczowi.
  2. Intencje są zamieszczone w gablocie i na stronie internetowej parafii.