Ogłoszenia Parafialne na XXV Niedzielę Zwykłą

1. W tym tygodniu wspominamy, poniedziałek – Wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera, piątek – Wspomnienie św. Wincentego à Paulo, prezbitera, sobota – Wspomnienie św. Wacława, męczennika. Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia.
  2. W przyszłą Niedzielę (29.09) odbędzie się spotkanie dla rodziców i młodzieży przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 15:00 a bezpośrednio po niej spotkanie dla młodzieży i rodziców.
  3. Tydzień temu, Polska szczególnie rejony południowo-zachodnie doświadczyły skutków wielkiej powodzi. W związku z tym Ks. Biskup Jan Piotrowski kieruje do nas następujące słowa:

Drodzy Wierni diecezji kieleckiej, Czcigodni Duszpasterze!

W ostatnich dniach jesteśmy świadkami ogromnej tragedii naszych Rodaków dotkniętych powodzią w południowo-zachodniej części Polski. Wyrażamy im nasze współczucie i zapewniamy, że w obliczu  kataklizmu nie pozostaną sami. Nasza Caritas diecezjalna już podjęła zbiórkę najpotrzebniejszych artykułów i organizację transportów z pomocą rzeczową na tereny powodziowe.

Zwracam się z serdeczną prośbą, by w duchu chrześcijańskiej miłości włączyć się w dzieło pomocy osobom poszkodowanym. Niech wyrazem naszej solidarności w najbliższą niedzielę, 22 września, będzie modlitwa w ich intencji oraz zbiórka ofiar do puszek po każdej Mszy świętej. Jednocześnie proszę – w miarę możliwości – o organizowanie pomocy rzeczowej w parafiach. Zebrane dary rzeczowe można przekazywać do placówek kieleckiej Caritas.

Wdzięczny za Waszą hojność i ewangeliczną troskę o bliźniego w potrzebie z serca błogosławię.

1. Intencje są zamieszczone w gablocie i na stronie internetowej parafii.