Ogłoszenia Parafialne na XV Niedzielę Zwykłą

1. W tym tygodniu wspominamy: poniedziałek – św. Bonawentury, wtorek – NMP z Góry Karmel, czwartek – św. Szymona z Lipnicy, sobota – bł. Czesława. Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia.
  2. W najbliższy wtorek będziemy przezywać w naszej parafii Uroczystość Odpustową ku czci MB Szkaplerznej – Uroczystością będzie przewodniczył Ks. kan. Piotr Rojewski proboszcz parafii w Nowym Brzesku.
    Zapraszam do licznego udziału by jak najpełniej oddać cześć NMP z Góry Karmel – szczególnie liczymy na asystę czyli Ministrantów, Strażaków z Pocztami Sztandarowymi, Rycerzy św. Jana Pawła II, Koła Różańcowe, Koła Gospodyń Wiejskich, Dzieci do sypania Kwiatów i Orkiestrę Parafialną.
  3. Na placu Kościelnym będą się prezentować parafianie ze zdrową żywnością, m.in. Olejarnia Zagłoba, miody z Kameduł. Gdyby ktoś z Kół Gospodyń Wiejskich chciał stanąć ze swoimi wyrobami proszę wcześniej zgłosić do mnie.
  4. W przyszła Niedzielę rozpoczyna się tydzień św. Krzysztofa a więc po każdej Mszy Świętej w Niedzielę będzie poświęcenie pojazdów, ofiary jakie przy tej okazji składamy będą przeznaczone na środki transportu Polskich Misjonarzy.
  5. Jak widzimy ołtarz główny jest już w pełnym blasku. W czwartek zostały zakończone prace renowacyjne. Celowo nie ma obrusu i kwiatów by zobaczyć jak pięknie również dół został wykonany. Po Mszy Świętej zapraszam by podejść i z bliska zobaczyć Antepedium czyli scenę w złocie jak Abraham chce złożyć syna swego w ofierze.
  6. Figura Matki Bożej Szanieckiej będzie można zobaczyć w odpust.
  7. Nad tabernakulum został zamieszczony krzyż który został przywieziony z Belgii z wysypiska śmieci – przepiękny XVIII wieczny Krucyfiks.
  8. Na cmentarzu udało się w końcu ściąć olbrzymiego klona bardzo dziękuję za zrealizowanie tego zadania Panu Marcinowi Gorgoniowi z Mikułowic który bezinteresownie przysłał ekipę i zwyżkę, szczególnie dziękuję Panu Czarkowi z Galowa.
    Ścięty klon jest powoli wywożony. Dziękuję za podjęcie się tego zadania Panu Jerzemu Domagale z Szańca.
    Dziękuję też Panu Adamowi Solarskiemu za bezinteresowne dwukrotne rozłożenie koparką kamienia do budowy.
    Dziękuję także Panu Zbigniewowi Zającowi za przycięcie tui przy plebani.
  9. Na te cele i renowacje Głównego Ołtarza wpłynęły ofiary z Unikowa, Mikułowic, Szańca, Skorzowa, razem 1400 zł
  10. Dziękuję też za posprzątanie Kościoła na odpusty – z wyznaczonego odcinka Nowego Folwarku przybył Marek Francikiewicz z żoną ale honor Folwarku uratowały 3 Panie Domagała Bożena, Kopeć Wiesława, Solarska Aneta. Kompozycje kwiatów przygotował i ofiarował Przemek Służalski – Bóg Zapłać.
  11. Intencje są zamieszczone w gablocie i na stronie internetowej parafii.