Menu Zamknij

Ministranci

Liturgiczna Służba Ołtarza

Obecnie wspólnota liczy 28 członków, 21 ministrantów, 3 akolitów, 3 lektorów oraz 1 ceremoniarza. Łączy uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich oraz studentów.

Liturgiczna Służba Ołtarza aktywnie bierze udział w życiu duchowym parafii. Ministranci i lektorzy przez cały rok służą podczas Mszy Świętej w dni powszednie, w niedziele, a także podczas nabożeństw. To do ich obowiązków należy przygotowanie ceremonii liturgicznych: pasterki, Triduum Paschalnego, pierwszej komunii św., bierzmowania, Bożego Ciała i odpustu parafialnego. Każdego roku ministranci naszej parafii uczestniczą w wielu wydarzeniach parafialnych i diecezjalnych. 

Lektorzy i ministranci poprzez przygotowanie poszczególnych uroczystości, dokładają wszelkich starań, aby wierni naszej parafii, mogli w jeszcze większym skupieniu i modlitwie przeżywać piękno liturgii. Dbamy także o to, aby wierni świeccy włączali się w przygotowanie mszy świętych.

Oprócz posługi niezbędna jest także formacja.  W tym celu będą się odbywać (w czasie, gdy będzie to już możliwe) spotkania Liturgicznej Służby Ołtarza w salce na plebanii lub w kościele w celu omawiania poszczególnych uroczystości kościelnych, nabywania wiedzy liturgicznej i znajomości Pisma Świętego oraz pogłębiania formacji duchowej, co pozwali coraz lepiej rozumieć w czym uczestniczymy oraz zbliżyć się do Jezusa Chrystusa – Najwyższego Kapłana.

1

Bonek Cezary

2

Domagała Hubert

3

Domagała Jakub

4

Domagała Szymon

5

Gawlik Wiktor

6

Górka Albert (C)

7

Gręda Bartosz (L)

8

Janicki Marcel

9

Kasprzyk Michał

10

Kochański Kacper (A)

11

Kuta Arkadiusz (A)

12

Lasia Bartosz

13

Majcherczak Igor

14

Makówka Filip

15

Makówka Hubert

16

Makówka Jakub

17

Marciniec Adam

18

Młyńczak Kamil

19

Mołas Krzysztof (L)

20

Służalski Przemysław

21

Strzałka Sylwester (A)

22

Wach Adam

23

Walasek Daniel (L)

24

Wiśniewski Jakub

25

Wiśniewski Maciej

26

Zając Łukasz

27

Zgrzebnicki Damian

28

Zgrzebnicki Mateusz