Ogłoszenia Parafialne na XXVI Niedzielę Zwykłą

1. W tym tygodniu wspominamy, poniedziałek – św. Hieronima, wtorek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, środa – św. Aniołów Stróżów, czwartek 0- św. Franciszka, sobota – św. Faustyny. Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia.
  2. Od wtorku rozpoczyna się miesiąc Październik a więc miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach Różańcowych. W tygodniu o godz. 17:00 potem Msza Święta a w Niedzielę o 14:30. W tym też tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwo I czwartkowe o godz. 16:30 o 17:00 różaniec o 17:30 Msza Święta. W I piątek możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania o 16:45. A w I sobotę Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu MB o godz. 16:30.
  3. Tradycyjnie w I sobotę października organizowana jest Diecezjalna Pielgrzymka Członkiń Żywego Różańca. Tym razem bardzo blisko bo w Busko-Zdroju w parafii św. Brata Alberta. Proszę aby Zelatorki z poszczególnych Kół podały mi ile osób się wybiera. Autobus z Młyn wyruszy o 9:45 i zatrzyma się w Szańcu. Koszt wyjazdu 10 zł.
  4. Początek Października to czas kiedy zbieraliśmy płody ziemi dla Seminarium Kieleckiego ale jak w ubiegłym roku również w tym nie będziemy zbierać ale można w przyszłą niedzielę złożyć równowartość do puszki.
  5. W zakrystii są już do nabycia książkowe kalendarze rolnicze z datami wysiewów według faz księżyca. Jest tam też ogrom praktycznych ciekawostek i informacji. Koszt 35 zł. A jeśli chodzi o kalendarze ścienne to proszę się wstrzymać z zakupem bo będzie wydany kalendarz parafialny. W tej chwili powstaje projekt graficzny.
  6. W przyszłą Niedzielę o godz. 15:00 dzieci klas III będą mieli poświęcone Różańce w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej. Po Mszy Świętej krótkie spotkanie.
  7. Kilka dni temu został odnowiony Krzyż znad Tabernakulum i pozłocona puszka na Komunikanty. A przed filarem widzimy nowy zgrabny piękny mebelek na gazety w górnej jego części jest pólka na Pismo Święte które niech nas zachęca aby do Niego często sięgać czy w Kościele czy w domu. Dziękuję za bezinteresowną pracę Panu Władysławowi Ścisło z Unikowa.