Ogłoszenia Parafialne na XIX Niedzielę Zwykłą

1. W tym tygodniu wspominamy, poniedziałek – św. Joanny, środa – św. Maksymiliana Marii Kolbego, czwartek – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, sobota – św. Jacka. Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia.
  2. We wtorek o godz. 18:00 zapraszam do udziału w kolejnym nabożeństwie Fatimskim. Natomiast w Czwartek obchodzimy Uroczystość Odpustową ku czci Patronki naszej parafii Matki Bożej Wniebowziętej. Msze święte jak w każdą niedziele: 8:00, 10:00, 12:00, 15:00. O godzinie 12:00 Uroczysta Suma wraz z parafialnymi dożynkami. Słowo Boże będzie głosił nowy Ks. Dziekan naszego dekanatu Ks. doktor Andrzej Jankowski z parafii Brata Alberta.
  3. Po każdej Mszy Świętej poświęcenie zbóż, ziół i owoców a na sumie poświęcenie wieńców dożynkowych. Jeśli któraś z miejscowości nie robi wieńca to proszę aby przygotować kosz z obfitości ziemi. Proszę by nie zabrakło kół gospodyń wiejskich, Strażaków z Pocztami Sztandarowymi, Rycerzy Jana Pawła II, Ministrantów, dzieci do sypania kwiatków. Proszę też o obecność naszej Orkiestry Parafialnej. Orszak z wieńcami i pocztami sztandarowymi wyruszy spod Domu Kultury 10 minut przed Mszą Święta. W tym roku Starostami dożynek będą osoby z Unikowa i Szańca.
    A w związku z odpustem proszę o pomoc w posprzątaniu Kościoła, mieszkańców Nowego Folwarku od numerów 51 do 72. Zapraszam w środe na godzinę 18:30.
  4. Ogłoszenie Świętokrzyskiej Izby Rolniczej i Diecezjalnego Duszpasterza Rolników – w związku z kataklizmem gradobicia który dotknął powiaty jędrzejowski i włoszczowski 14 lipca (9 gmin) gdzie powalone drzewa uszkodziły domy, budynki gospodarcze i sprzęt rolniczy a w uprawach zniszczenia wynoszą  w granicach 70 – 95%; rolnicy potrzebują pomocy i solidarności z nimi. Zwracamy się o zorganizowanie zbiórki produktów rolnych, nade wszystko zboża dla zwierząt i zboża jako materiał siewny. Owe dary można przekazań sołtysom swych miejscowościach a odpowiednie służby od nich odbiorą.
  5. Przypominam że od tygodnia przyjmujemy intencje Mszalne na 2025 rok, jednocześnie informujemy że nie ma już wolnych intencji w niedziela i święta na 11 miesięcy 2025 roku, są jeszcze wolne intencje w grudniu.
  6. Na cmentarzu powoli wycinamy krzaki i małe drzewa a tam są dwa groby w tym jeden dziecięcy. Proszę by dysponenci tych grobów, zgłosili się do Ks. Proboszcza, bo tam teren będzie mulczowany a trzeba jest przenieś w inne godne miejsce.
  7. Na sobotę jest organizowana pielgrzymka do Krakowa-Łagiewniki i na Kalwarię Zebrzydowską – zgłosiło się 32 osoby, jeśli będzie jeszcze 15 osób pielgrzymka dojdzie do skutku – a czy tak będzie ogłosimy 15 sierpnia.
  8. Na cele parafialne wpłynęło 7 ofiar na sumę 1400 zł.
  9. Intencje są zamieszczone w gablocie i na stronie internetowej parafii.

“Moim zadaniem jest głosić, nie przekonywać”
– św. Bernadetta